تاریخ امروز۱۴۰۲-۱۲-۱۲
ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران

سخنران ها

تاریخ

11 دي 1399
منقضی شده است!

زمان

17:00 - 18:00

هزینه

رایگان - 30 هزار تومان

پیشرفت‌های فنی و اثرهای زیست‌محیطی نیروگاه‌های خورشیدی فتوولتاییک شناور

با هدف توسعه اصولی و برپایه دانش و پژوهش صنعت انرژی خورشیدی در ایران، اولین ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران (Iran Solar Journal Club) توسط مجله انرژی خورشیدی ایران و با همکاری کانون محیط‌زیست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

دومین جلسه از سلسله جلسات ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران به بررسی مقاله ارزشمند و کاربردی در حوزه انرژی خورشیدی با عنوان “پیشرفت‌های فنی و اثرهای زیست‌محیطی نیروگاه‌های خورشیدی فتوولتاییک شناور” توسط نویسنده اول مقاله سرکار خانم دکتر شیوا گرجیان، پرداخته می‌شود.

براساس نتایج منتشرشده در مقاله مذکور، در این وبینار، پارامترهای مهم در انتخاب محل احداث نبروگاه‌های خورشیدی فتوولتاییک در ایران مورد بررسی و تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرد.

هم‌چنین در این جلسه، جناب آقای مهندس سید علی موسوی، پژوهشگر برتر حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۱۳۹۹ به عنوان مهمان ویژه سخنرانی خواهند داشت.

این رویداد در روز چهارشنبه مورخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۷:۰۰ الی ۱۸:۰۰ برگزار می‌شود. 

معرفی مقاله:

Article Title: Recent technical advancements, economics and environmental impacts of floating photovoltaic solar energy conversion systems

  Authors: Shiva Gorjian, H.Sharon, Hossein Ebadi, Karunesh Kant, Fausto Bontempo Scavoe ,Giuseppe Marco Tina

Journal / Year: Journal of Cleaner Production/ 2021

پرسش‌های متداول
ژورنال کلاب چیست؟

ژورنال کلاب (Journal Club) رویدادی است که در آن فعالان بخش‌های مختلف یک حوزه تخصصی به‌طور منظم برای بررسی دقیق مقاله‌های معتبر و ارزشمند علمی آن حوزه گردهم می‌آیند. در این رویداد چالش‌ها، راهکارها و نتایج یک مقاله تخصصی مورد واکاوی قرار می‌گیرد.

ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران

با هدف برقراری ارتباط بین صنعت انرژی خورشیدی ایران و دانش‌ روز جهان و در راستای توسعه برپایه دانش و پژوهش کاربردی، ایده ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران (Iran Solar Journal Club) توسط مجله انرژی خورشیدی ایران (www.iransolarmag.com) مطرح و توسط این مجله و با همکاری کانون محیط‌زیست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود. در این رویداد آنلاین (وبینار)، راهکارها و نتایج مقاله‌های علمی برجسته، به‌روز و کاربردی در حوزه انرژی خورشیدی توسط نویسنده آن برای مخاطبان حاضر در جلسه ارائه می‌شود.

موضوعات مورد بررسی در ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران

در ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران، مقاله‌های علمی مورد بررسی قرار می‌گیرد که با نیاز روز صنعت انرژی خورشیدی ایران سازگار باشد؛ به‌طوری‌که بتوان از نتایج آن به‌صورت کاربردی در بخش انرژی خورشیدی ایران استفاده کرد.

ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران برای چه کسانی مفید است؟
  • تصمیم‌گیران، تصمیم‌سازان و کارشناسان سازمان‌های دولتی در حوزه انرژی و محیط‌زیست به‌ویژه شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای سراسر کشور
  • متخصصان و طراحان در شرکت‌های توسعه‌دهنده و پیمانکار نیروگاه‌های خورشیدی فتوولتاییک
  • کارشناسان ارشد اندیشکده‌ها و رصدخانه‌های حوزه  انرژی‌های تجدیدپذیر و محیط‌زیست کشور
  • محققان و پژوهشگران دانشگاهی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و محیط‌زیست
چطور در ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران شرکت کنم؟

رویدادهای ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود تا علاوه‌بر عبور از موانع ایجادشده ناشی از شیوع ویروس کرونا، امکان حضور تمامی علاقه‌مندان از سراسر کشور فراهم گردد. پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام، لینک حضور در وبینار به همراه راهنما به ایمیل ثبت‌شده ارسال می‌شود. برای حضور در رویداد، کافی‌ست ۵ دقیقه قبل از شروع وبینار با کلیک روی آن لینک و سپس واردکردن نام و نام خانوداگی ثبت‌شده به جلسه وارد شوید.

برای ورود به جلسه می‌توانید از لپ‌تاپ، موبایل و یا تبلت خود استفاده نمایید.

آیا برای حضور در ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران باید تیکت تهیه کرد؟

بله،  برای حضور در رویداد ژورنال کلاب سه نوع تیکت زیر درنظر گرفته شده است.

تیکت عادی

این تیکت رایگان است و افرادی که آن را تهیه می‌کنند می‌توانند ضمن حضور در رویداد به‌طور کامل از مطالب آن بهره‌مند شوند و همچنین پرسش‌های خود را نیز با ارائه‌دهنده مطرح نمایند. به‌دلیل محدودیت در سامانه برگزاری وبینار، ظرفیت این تیکت محدود بوده و به محض تکمیل بسته خواهد شد.

تیکت همگام

علاقه‌مندان می‌توانند با تهیه تیکت همگام از برگزاری هرچه باکیفیت‌تر و منظم‌تر رویداد ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران حمایت نمایند.

دارندگان این تیکت می‌توانند ویدیو جلسه را به‌طور آنلاین پس از برگزاری رویداد مشاهده نمایند. هم‌چنین در صورت اجازه ارائه‌دهنده وبینار، فایل پرزنتیشن رویداد نیز در اختیار دارندگان تیکت همگام نیز قرار خواهد گرفت.

تیکت اسپانسرشیپ

سازمان‌ها، شرکت‌ها و انجمن‌های معتبر و علاقه‌مند به توسعه دانش انرژی خورشیدی می‌توانند با تهیه این تیکت از برگزاری رویداد علمی – کاربردی ژورنال کلاب انرژی خورشیدی ایران حمایت نمایند.

شرکت‌‌های دارنده تیکت اسپانسرشیپ می‌توانند به مدت ۳ دقیقه به معرفی خدمات، محصولات و پروژه‌های خود به حاضرین در رویداد، بپردازند. پس از تهیه این تیکت، با شرکت مربوطه جهت هماهنگی‌های لازم تماس گرفته خواهد شد.

این تیکت حداکثر برای ۲ شرکت در هر رویداد فعال است.

برنامه ساعتی

17:00 - 17:05
مراسم آغازین
17:05 - 17:15
سخنرانی ویژه رویداد
سخنرانان:
جناب آقای مهندس سیدعلی موسوی
17:15 - 17:45
پیشرفت‌های فنی و اثرهای زیست‌محیطی نیروگاه‌های خورشیدی فتوولتاییک شناور
سخنرانان:
سرکار خانم دکتر شیوا گرجیان
17:45 -
18:00
پرسش و پاسخ و جمع‌بندی رویداد
جناب آقای مهندس سیدعلی موسوی
جناب آقای مهندس سیدعلی موسوی
پژوهشگر برتر حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در سال 1399
سرکار خانم دکتر شیوا گرجیان
سرکار خانم دکتر شیوا گرجیان
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و نویسنده اول مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.