GoodWe قدرتمندترین اینورترهای سری “HT” خود را روانه بازار کرد

نویسنده: یزدان الواری، پژوهشگر حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر     clock زمان مطالعه: ۲ دقیقه


کمپانی گودوی(GoodWe ) اینورترهای جدید سری HT خود را در بازه توانی  ۱۰۰  تا ۱۳۶ کیلووات عرضه کرده است که قدرتمندترین و هوشمندترین دستگاه‌های این شرکت تا به امروز برای بازارهای فتوولتاییک مقیاس متوسط (commercial) و مقیاس بزرگ (Utility) هستند.

مسئله

سری جدید “HT” با ترکیب‌کردن مجموعه‌ای از قابلیت‌های فنی به‌منظور کم‌کردن مدت زمان نصب سیستم در کنار بهبود کیفیت و تنوع‌بخشی به گزینه‌های مانیتورینگ نیروگاه، توانسته‌است براساس استانداردهای موجود، سطح بالایی از ایمنی را بدست‌آورد.

پیشنهاد مطالعه: مروری بر تاریخچه و عملکرد اینورتر

 راه‌حل

اینورتر سری HT با ماژول‌های خورشیدی فتوولتاییک دوطرفه (Bifacial) سازگار هستندکه این اطمینان را می‌دهد از حداکثر انرژی خورشیدی دردسترس استفاده می‌کند. مدل ۱۳۶ کیلوواتی سری HT با ۱۲ ورودی MPPT و قابلیت هماهنگی  با نیروگاه‌های ترکردار خورشیدی عرضه می‌شود. نسل جدید ماژول‌های خورشیدی توان بالا نیز با این اینورترهای خورشدی سازگار هستند.

 راندمان اینورتر خورشیدی گودوی سری HT  در حدود ۹۹ درصد است که با به حداقل رساندن تلفات عدم تطابق (mismatch losses) ، ضمن حفظ و به حداکثر رساندن تولید انرژی به‌صورت هوشمند، می‌تواند تا ۵۰ درصد بیشتر، توان  DC را دریافت نماید. علاوه بر این، سری HT  قابلیت راه‌اندازی با ولتاژ کم و خروجی کامل توان در محیط‌های سخت تا ۵۰ درجه سانتی‌گراد را دارد. این سری جدید اینورترهای شرکت گودوی  در دو سمت AC و DC دارای سرج ارستر داخلی است.

اینورتر سری HT کمپانی گودوی دارای کاربرد‌های مقیاس تجاری و صنعتی و نیروگاه‌های فتوولتاییک مقیاس بزرگ است. این اینورتر را می‌توان در محیط‌های بسیار سخت از جمله پنل‌های خورشیدی شناور استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه: اینورترهای خورشیدی جدید برای بام‌های تجاری بزرگ و پارک‌های خورشیدی

پلت فرم

عملگر ضد تلفات PID اینورترهای سری HT گودوی  نیاز به یک جعبه PID جداگانه را از بین برده است که می‌تواند در هزینه‌های نیروگاه صرفه‌جویی کند.

همچنین سیستم مانیتورینگ رایگان نصب‌شده روی این اینورتر امکان پایش وضعیت تولید انرژی نیروگاه را فراهم کرده و امکان بهینه کردن نرخ بازگشت سرمایه را فراهم می‌آورد. عملکرد سیستم مانیتورینگ را می‌توان با اضافه کردن ایستگاه‌های هواشناسی محلی به نیروگاه، به‌طور قابل‌توجهی افزایش داد. سیستم مانیتورینگ قابلیت اتصال به دستگاه‌های دیگر جهت انجام تنظیمات اینورتر با استفاده از بلوتوث را دارد. همچنین اطلاعات مربوط به تشخیص خطاهای رخ داده در نیروگاه را می‌توان از طریق فلش USB از دستگاه خروجی گرفت.

 استفاده از خازن‌های فیلم که دارای چهار برابر طول عمر بیشتر نسبت به خازن‌های الکترولیتی آلومینیومی در دمای محیطی بیش از ۷۰ درجه‌سانتی گراد است به‌همراه قابلیت تشخیص دمای کانکتورهای AC، ایمنی و قابلیت اطمینان بالاتری را نوید می‌دهد.

از جمله آپشن‌های اختیاری اینورترهای سری HT  می‌توان به  بریکرهایAC  و تجهیزات  تشخیص میزان رطوبت و دما اشاره کرد.  برای افزایش قابلیت اطمینان و عملکرد اینورتر، سری HT  دارای IP66 است و آن را از هر جهت در برابر گرد و غبار سنگین و جت‌های آب پر فشار، محافظت می‌کند.

 اینورترهای HT برای قرار گرفتن در معرض شرایط سخت ساخته‌شده‌اند، می‌توانند در نیروگاه‌های خورشیدی شناور نصب  شوند و یا در محیط‌های بسیار سخت مانند بیابان یا شرایط طوفانی کار کنند. علاوه‌بر این ویژگی‌ها، این اینورتر خورشیدی قابلیت‌های متنوع دیگری از قبیل سازگاری با کابل های آلومینیومی، که باعث کاهش هزینه‌های نصب می‌شوند را دارد.

منبع: pv-tech

نظر شما درباره این مطلب مهم است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.