سلطه لانگی سولار بر بازار انرژی خورشیدی جهان در سال ۲۰۲۰

سیمین سلطانی نویسنده: سیمین سلطانی قلعه، کارشناس تبدیل انرژی    سطح مقاله سطح: نیمه‎ تخصصی     clock زمان مطالعه: ۲ دقیقه


کمپانی چینی LONGi Solar، بزرگترین شرکت فوتوولتاییک جهان (از نظر ارزش بازار و درآمد فروش) اعلام کرده است که ۲۴/۵ گیگاوات پنل خورشیدی را در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه کرده است که نشان از رشد چشمگیر ۲۲۴ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ دارد.

درآمد سالانه لانگی سولار در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹، تنها ۶۶ درصد افزایش داشته است که باتوجه به میزان افزایش عرضه به بازار می‌توان دریافت که قیمت پنل خورشیدی نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است. با این وجود، سود خالص این شرکت نسبت به سال ۲۰۱۹ با ۶۲ درصد افزایش به ۱/۳۲ میلیارد دلار رسیده است.

در پایان سال ۲۰۲۰، کمپانی لانگی سولار ظرفیت تولید سالانه ۸۵ گیگاوات ویفر خورشیدی، ۳۰ گیگاوات سلول خورشیدی و ۵۰ گیگاوات پنل خورشیدی را دارا بوده است. این ارقام پس از راه‌اندازی پروژه‌هایی از جمله خط تولید ۱۵ گیگاواتی شمش و ویفر در شهر Yinchuan، اضافه‌شدن ۱۰ گیگاوات ظرفیت ریخته‌گری شمش به کارخانه Longi Tengchong، اضافه‌شدن ظرفیت ۱۰ گیگاوات تولید شمش و ویفر در واحد Qujing، ایجاد ۷/۵ گیگاوات ظرفیت تولید سلول خورشیدی در کارخانه Xi’an، پروژه تولید مونو سلول ۵ گیگاواتی در Xi’an و چهار خط تولید پنل خورشیدی ۵ گیگاواتی در شهرهای Taizhou ،Xianyang، Chuzhou و Jiaxing کشور چین، حاصل شده است.


پیشنهاد مطالعه: پرفروش‌ترین تولیدکنندگان پنل‌ خورشیدی فتوولتاییک در سال ۲۰۲۰


شرکت LONGi Solar سهم جهانی خود از بازار پنل خورشیدی را با افزایش ۱۱درصدی در سال ۲۰۲۰، به میزان ۱۹ درصد برآورد کرده است. این شرکت همچنین، ۵۸/۱۵ گیگاوات ویفر را به بازار فتوولتاییک عرضه کرده است، که ۳۱/۸۴ گیگاوات از آن‌ به بازارهای خارجی عرضه شده است.

با رشد تقاضا برای انرژی خورشیدی در سراسر جهان، LONGi Solar اعلام کرد که ۷۰ درصد از افزایش درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۰ از بازار انرژی خورشیدی خارج از کشور چین به‌دست آمده و سهم مشتریان خارجی از کل درآمدهای شرکت لانگی سولار ۳۹ درصد بوده است.

این شرکت سال گذشته اولین نمونه از پنل‌های خورشیدی پشت‌بامی یکپارچه با ساختمان (BiPV) را معرفی کرد. لانگی سولار در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۵ درصد درآمد خود را (حدود ۳۹۹ میلیون دلار) در واحد تحقیق‌وتوسعه سرمایه‌گذاری کرده است. سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته باعث شده است که متوسط هزینه غیرسیلیکونی ریخته‌گری شمش ۹/۹۸ درصد و متوسط هزینه غیرسیلیکونی برش ویفر۱۰/۸۲ درصد کاهش یابد.

شرکت لانگی سولار برنامه دارد ظرفیت تولید خود را برای ویفر، سلول و پنل‌های خورشیدی را در سال جاری به ترتیب به ۱۰۵ گیگاوات، ۳۸ گیگاوات و ۶۵ گیگاوات برساند.

این غول صنعت انرژی خورشیدی جهان قصد دارد با عرضه ۸۰ گیگاوات ویفر خورشیدی و ۴۰ گیگاوات پنل خورشیدی فتوولتاییک به درآمدی معادل ۱۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ دست‌یابد. هم‌چنین این کمپانی وعده داده است که براساس توافق‌نامه‌های بین‌المللی به سمت ۱۰۰ درصد تجدیدپذیرشدن گام بردارد و کارکنان خود را نیز به استفاده از خودرهای الکتریکی تشویق نماید.

منبع: PV-Magazine

نظر شما درباره این مطلب مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.