گرووات، سومین اینورتر تک فاز خورشیدی پرفروش دنیا

محمد حامد رضایی خورشیدی نویسنده: محمدحامد رضایی، پژوهشگر حوزه انرژی خورشیدی      clock زمان مطالعه: ۲ دقیقه


گرووات، یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید اینورتر خورشیدی چین بیش از ۱۱ درصد بازار اینورترهای تک فاز خورشیدی را در سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داد، به‌طوری‌که به نقل از موسسه معتبر IHS Markit، کمپانی گرووات پس از SMA و SolarEdge رتبه سوم را در فروش این دسته از اینورترهای سولار را به‌دست آورد. گرووات در سال میلادی گذشته، بیش از ۱/۷ میلیون اینورتر به بیش از ۱۰۰ کشور جهان ارسال کرده است.

در سال ۲۰۱۹، گرووات با تمرکز و سرمایه ­گذاری بر روی شبکه فروش خود در آمریکا، اروپا، آسیا و اقیانوسیه توانست تجارت خود در حوزه تجهیزات سولار در بازارهای کلیدی انرژی خورشیدی جهان، به طور قابل‌توجهی گسترش دهد. جدیدترین نسل اینورترهای تک فاز این کمپانی که با نام تجاری سری X (X Series) به بازار جهانی عرضه شد، با استقبال خوبی از سوی مشتریان مواجه شد؛ همین امر باعث افزایش چشمگیر فروش محصولات این کارخانه گردید.

پیشنهاد مطالعه: اینورتر خورشیدی خانگی جدید کمپانی گرووات با رابط باتری

عوامل موفقیت کمپانی گرووات

لیسا ژانگ، مدیر بازاریابی اینورتر خورشیدی گرووات، این موفقیت را حاصل شبکه فروش قوی و گسترده و هم‌چنین نوآوری، کیفیت و ارائه خدمات مناسب می­ داند. چشم‌انداز گرووات، دسترسی امن‌­تر و هوشمندانه‌­تر مشتریان خانگی و تجاری به انرژی پاک است؛ در همین راستا، لیسا ژانگ از برنامه این شرکت برای توسعه محصولات مربوط‌به ذخیره‌سازی انرژی، خدمات هوشمند آنلاین و راهکارهای انرژی هوشمند خبر داد. وی افزود، در آینده تمرکز کمپانی گرووات روی تحقیق و توسعه برای افزایش الکتریسیته تولیدی، افزایش امنیت سیستم­ و تعمیرونگهداری هوشمند، خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: معرفی شرکت تولید اینورتر خورشیدی گرووات

گامی بعدی شرکت گرووات؛ توسعه بازار اینورترهای خورشیدی سه فاز

شرکت تولید کننده اینروتر خورشیدی گرووات، علاوه‌بر تمرکز روی فروش اینورترهای تک فاز سری X برنامه دارد تا در سال ۲۰۲۰ با عرضه اینورترهای سه فاز سری X با نام­های تجاری MOD 3-15KTL3-X از ظرفیت ۳ تا ۱۵ کیلووات برای نیروگاه­های خانگی و MID15-40KTL3-X از ظرفیت ۱۵ تا ۴۰ کیلووات برای نیروگاه­های تجاری، سهم بزرگتری از بازار اینورترهای خورشیدی را در دست گیرد.

منبع:EnergyTrend

نظر شما درباره این مطلب مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.