تاریخ امروز۱۴۰۲-۱۲-۱۱

الحاقیه قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک از انشعاب

نویسنده: محسن فرزان، کارشناس ارشد انرژی‌های تجدیدپذیر       clock زمان مطالعه: ۴ دقیقه


پس از مصوبه مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ وزارت نیرو، امکان افزایش نرخ پایه خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک به میزان ۳۰% فراهم شد. علاوه‌براین، براساس بند یازدهم این مصوبه، در صورتی‌که ملاحضات فنی و حفاظتی اتصال به شبکه رعایت شود، سقف ظرفیت مولدهای مختص مشترکین (نیروگاه‌های بادی با ظرفیت یک مگاوات و کمتر و نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت ۱۰۰ کیلووات و کمتر )، تا دو برابر ظرفیت انشعاب قابل افزایش است. برای بهره‌مندی مشترکینی که قرارداد نیروگاه خود را پیش از تصویت مصوبه مورخ ۲۰/۰۷/۱۳۹۸ وزارت نیرو، امضا کرده‌اند، امکان اضافه شدن دو الحاقیه زیر به قردارد قبلی این مشترکین فراهم شده است.

الحاقیه شماره ………. قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک از انشعاب شماره ……………….

“ویژه مشترکین برق”

این الحاقیه بین سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ساتبا با نمایندگی شرکت توزیع نیروی برق ………………………… به‌عنوان خریدار و خانم / آقای / شرکت ………………………………………………. به‌عنوان فروشنده برق به شرح ذیل به قرارداد شماره ……………………………. مورخ ……………………………………………. خرید تضمینی برق از نیروگاه [خورشیدی][ بادی]محدود به انشعاب، الحاق می‌گردد.

ماده یک – باتوجه به درخواست شماره ………………………………. مورخ …………………………. فروشنده و مصوبه شماره ۱۰۰/۲۰/۳۳۵۶۰/۹۸ مورخ ۲۰/۷/۱۳۹۸ وزیر نیرو، بدین‌وسیله تغییرات زیر در نرخ برق تولیدی اعمال می‌گردد:

  1. از تاریخ این الحاقیه نرخ خرید برق از فروشنده از ………………………………….. به ………………………………. ریال به ازای هر کیلووات ساعت تغییر می‌یابد.
  2. مبنای محاسبه و اعمال تعدیل نرخ برق این قرارداد از تاریخ شروع بهره‌برداری به تاریخ مبادله این الحاقیه تغییر می‌یابد.

ماده دو- سایر مفاد و شرایط قرارداد کماکان به قوت خود باقی است.

این الحاقیه در دو ماده و سه نسخه تنظیم و مبادله گردید که همگی حکم واحد دارند.

 

خریدار

سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)

فروشنده

 

الحاقیه شماره ………. قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک از انشعاب شماره ……………….

“ویژه مشترکین برق”

 

این الحاقیه بین سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ساتبا با نمایندگی شرکت توزیع نیروی برق ………………………… به‌عنوان خریدار و خانم / آقای / شرکت ………………………………………………. به‌عنوان فروشنده برق به شرح ذیل به قرارداد شماره ……………………………. مورخ ……………………………………………. خرید تضمینی برق از نیروگاه خورشیدی محدود به انشعاب، الحاق می‌گردد.

ماده یک- باتوجه به عقد قرارداد/ قراردادهای خرید تضمینی برق از نیروگاه خورشیدی به شماره / شماره‌های ……………………….. در تاریخ …………………………. بر انشعاب موضوع این قرارداد که مجموع ظرفیت منصوبه بر این انشعاب از سقف ۲۰ کیلووات فراتر رفته است با استناد به بند ۱۱ مصوبه ۱۰۰/۲۰/۳۳۵۶۰/۹۸ مورخ ۲۰/۷/۱۳۹۸ وزیر نیرو، پایه خرید برق از فروشنده از تاریخ این الحاقیه از ………………………………….. به ………………………………. ریال به ازای هر کیلووات ساعت تغییر می‌یابد.

ماده دو- سایر مفاد و شرایط قرارداد کماکان به قوت خود باقی است.

این الحاقیه در دو ماده و سه نسخه تنظیم و مبادله گردید که همگی حکم واحد دارند.

خریدار

سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)

فروشنده

برای دانلود فایل قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک محدود به ظرفیت انشعاب به همراه الحاقیه، کلیک نمایید.

منبع: ساتبا

نظر شما درباره این مطلب مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.