ویدیو: احداث پارکینگ خورشیدی توسط فروشگاه زنجیره‌ای IKEA

نویسنده: محسن فرزان، کارشناس ارشد انرژی‌های تجدیدپذیر       clock زمان مشاهده: ۳ دقیقه


ایکیا/ایکه‌آ (IKEA) شرکت سوئدی و چندملیتی است، که در زمینه فروش تخت‌خواب، میز و دیگر لوازم اصلی و فرعی خانگی فعالیت می‌کند. این شرکت به‌تازگی یک پارکینگ خورشیدی به ظرفیت ۱/۳۵ مگاوات در یکی از شعب خود در شهر بالتیمور ایالت مریلند، احداث کرده است.

سامانه‌های پارکینگ خورشیدی به آیکه‌آ کمک می‌کند تا به هدف ۱۰۰% تامین انرژی خود از منابع تجدیدپذیر انرژی و هم‌چنین افزایش بهره‌وری انرژی تا سال ۲۰۲۵، نزدیک‌تر شود.

پیشنهاد مطالعه: پارکینگ خورشیدی؛ راهکاری نوین برای استفاده از انرژی خورشیدی (بخش اول)

پروژه پارکینگ خورشیدی بالتیمور اولین پروژه از هشت پروژه با مجموع ظرفیت ۷ مگاوات است که ایکه‌آ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود در ایالت مریلند آمریکا احداث خواهد کرد. انتظار می‌رود که این پارکینگ‌های خورشیدی در مجموع ۱۰/۷ گیگاوات ساعت برق در طول سال را تولید کنند. پنج مورد از این هشت پروژه دارای سیستم ذخیره‌سازی انرژی است که در مجموع دارای ظرفیت ۵ مگاوات‌ ساعت خواهند بود.

شرکت زنجیره‌ای ایکه‌آ در حال‌حاضر مالک ۱۰۴ توربین بادی، دو سامانه زمین‌گرمایی، ۲۴۰۷۸۴ عدد پنل خورشیدی و ۱۴۳ ایستگاه شارژ خودروهای برقی در ایالت‌های مختلف آمریکا است.

در سال گذشته میلادی، شرکت Ingka Group، یکی از شرکای ایکه‌آ، بیش از ۷۰۰ میلیون دلار برای حمایت از رسیدن به اقتصاد کربن خالص صفر (net-zero carbon)، اختصاص داده است. به‌عنوان بخشی از این سرمایه‌گذاری، شرکت Ingka Group دو پارک خورشیدی به مجموع ظرفیت ۴۰۳ مگاوات در ایالت‌های یوتا و تگزاس آمریکا احداث کرده است.

منبع: PV Magazine

نظر شما درباره این مطلب مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.