همکاری استراتژیک دو شرکت بزرگ تانگوی و جینکوسولار

نویسنده: محسن فرزان، کارشناس ارشد انرژی‌های تجدیدپذیر       clock زمان مطالعه: ۲ دقیقه


شرکت تانگوی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پلی‌سیلیکون (ماده اولیه در ساخت ویفرهای خورشیدی) اعلام کرده است که قرارداد همکاری استراتژیکی با شرکت جینکو سولار به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در ساخت پنل‌های خورشیدی فتوولتاییک به امضا رسانده‌اند تا در زمینه تولید پلی‌سیلیکون و ویفرهای خورشیدی سرمایه‌گذاری مشترک داشته باشند.

براساس این توافقنامه همکاری، شرکت جینکوسولار در برنامه احداث واحد ۴۵.۰۰۰ تنی پلی‌سیلیکون شرکت تانگوی، سرمایه‌گذاری می‌کند. از سویی دیگر، تانگوی در پروژه جینکوسولار برای تولید ۱۵ گیگاوات ویفر سیلیکونی مونوکریستال مشارکت خواهد کرد.

در این همکاری میان دو شرکت بزرگ صنعت انرژی خورشیدی جهان، کمپانی جینکوسولار به‌میزان ۳۵ درصد در پروژه تولید پلی‌سیلکون سرمایه‌گذاری خواهد کرد و از این طریق بخشی از تولید پلی‌سیلیکون مورد نیاز خود را تامین خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: رکورد جدید جینکو سولار در راندمان سلول خورشیدی مونوکریستال

از طرف دیگر شرکت تانگوی ۳۰ درصد در پروژه تولید ویفر سیلیکونی مشارکت خواهد نمود. از‌این‌رو، کمپانی جینکوسولار به مدت سه سال از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ به میزان ۶.۵ گیگاوات ویفر سیلکونی مورد نیاز تانگوی را تامین خواهد کرد. شرکت تانگوی به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو در ساخت سلول‌های خورشیدی تقاضای زیادی برای ویفرهای سیلکونی دارد. در نوامبر سال ۲۰۲۰، جینکوسولار یک قرارداد خرید بلندمدت برای خرید حدود ۱۰۰.۰۰۰ تن سیلیکون پلی‌کریستال امضا کرد.

در این بیانیه شرکت تانگوی اظهار داشته است که این همکاری ضمن تحکیم جایگاه غالب هر دو شرکت در صنعت فتوولتاییک، باعث تقویت بیش‌تر در زمینه اشتراک منابع و یکپارچه‌سازی در زنجیره ارزش فتوولتاییک می‌شود.

solar panel value chain

شکل: زنجیره ارزش تولید پنل خورشیدی فتوولتاییک (منبع: buildinggreen)

منبع: PV TECH 

نظر شما درباره این مطلب مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.