رتبه‌بندی برترین تامین‌کنندگان اینورتر خورشیدی در سال ۲۰۱۹؛ هوآوی در صدر

نویسنده: محسن فرزان، کارشناس ارشد انرژی‌های تجدیدپذیر       clock زمان مطالعه: ۱ دقیقه


براساس جدیدترین گزارش نشریه معتبر Wood Mackenzie، کمپانی‌های اینورتر خورشیدی هوآوی (Huawei)، سان‌گرو (Sungrow) و اس ام ای (SMA )، برای پنجمین سال پیاپی در صدر رتبه‌بندی تامین‌کنندگان اینورتر خورشیدی در سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند. این سه تامین‌کننده برتر اینورتر جهان توانسته‌اند از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ جایگاه خود را بدون تغییر حفظ کنند.

در رتبه بندی منتشر شده، شرکت اسپانیایی پاور الکترونیک (Power Electronics) در رده چهارم قرار دارد. این شرکت در رده اول تامین‌کنندگان اینورترهای خورشیدی نیروگاه‌های فتوولتاییک آمریکا در سال ۲۰۱۹ قرار دارد. هرچند رقیب جدی به‌نام سان‌گرو در این بازار را در کنار خود می‌بیند.

در جایگاه پنجم نام جدید فیمر (Fimer) به چشم می‌خورد که با تصاحب مالکیت کمپانی مطرح ABB، شاهد ببشترین رشد در سهم بازار اینورترهای خورشیدی در سال ۲۰۱۹ بوده است. شکل۱، رتبه‌بندی تامین‌کنندگان اینورتر خورشیدی در سال ۲۰۱۹ را نشان می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: خروج ABB  از بازار اینورتر خورشیدی

اینورتر خورشیدی

شکل۱: رتبه‌بندی تامین‌کنندگان اینورتر خورشیدی در سال ۲۰۱۹

اینورترهای خورشیدی گرووات (Growatt)، سلیس (Solis)، گودوی(GoodWe) و فرونیوس (Fronius) که در بازار ایران حضور ویژه‌ای دارند، به‌ترتیب در رده‌های هشتم، دهم، یازدهم و دوازدهم رتبه‌بندی ارسال محصول تولیدی در شبکه توزیع اینورتر خورشیدی در سال ۲۰۱۹ در جهان قرار گیرند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی شرکت تولید اینورتر خورشیدی گرووات

در این بین، رتبه اینورترهای خورشیدی گرووات و سلیس نسبت به سال ۲۰۱۹ پیشرفت قابل توجهی داشته است و توانسته‌اند جزو ۱۰ تامین‌کننده برتر اینورتر در سال ۲۰۱۹ قرار گیرند. این درحالی است که نام این دو شرکت در بین ده ۱۰ تامین‌کننده برتر اینورتر سال ۲۰۱۸ قرار ندارد. گفتنی است که رتبه اینورتر خورشیدی گودوی نسبت به سال ۲۰۱۸، از جایگاه هفته به یازدهم تنزل پیدا کرده است. شکل۲، رتبه‌بندی تامین‌کنندگان اینورتر خورشیدی در سال ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد.

اینورتر خورشیدی

شکل۲: رتبه‌بندی تامین‌کنندگان اینورتر خورشیدی در سال ۲۰۱۸

نظر شما درباره این مطلب مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.