رونمایی از پنل خورشیدی ۶۰۰ وات ترینا سولار

نویسنده: محسن فرزان، کارشناس ارشد انرژی‌های تجدیدپذیر       clock زمان مطالعه: ۱ دقیقه


حدود ۵ ماه پس از معرفی پنل خورشیدی ترینا سولار (Trina Solar) بیش از ۵۰۰ وات، این کمپانی بزرگ چینی، از نسل جدید پنل‌های خورشیدی سری Vertex خود رونمایی کرده که دارای توان خروجی ۶۰۰ وات در شرایط تست استاندارد، است.

در رویداد رونمایی از نسل جدید پنل‌های خورشیدی سری Vertex، کمپانی‌های زیادی از بخش‌های پایین‌دستی، میان‌دستی و بالادستی زنجیره ارزش صنعت انرژی خورشیدی حضور داشتند که می‌توان به تولیدکنندگان سیلیکن، ویفر، سلول، ماژول، سازه ترکردار، اینورتر و سایر تامین‌کنندگان قطعات اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: آیا توان خروجی پنل‌های خورشیدی تنها عامل مهم است؟

نسل جدید سری Vertex ترینا سولار در توان‌های خروجی ۵۵۰ و ۶۰۰ وات

ژانگ یینگ‌بین، رییس بخش مدیریت و استراتژی محصول کمپانی ترینا سولار در مراسم رونمایی از این پنل خورشیدی اعلام کرده است که نسل جدید سری Vertex شامل دو محصول با توان‌های خروجی ۵۵۰ و ۶۰۰ وات دوطرفه می‌شود. به‌گفته ترینا سولار، پنل‌های ۵۵۰ واتی جدید از سری Vertex تا انتهای سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه خواهد رسید. انتظار می‌رود نسخه ۶۰۰ واتی این سری از پنل‌های خورشیدی ترینا سولار در سال آینده میلادی به تولید انبود برسد. براساس برنامه این کمپانی چینی، ظرفیت تولید سالانه سری Vertex در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۰ گیگاوات است که در سال ۲۰۲۱ به ۲۱ گیگاوات و در سال ۲۰۲۲ به ۳۱ گیگاوات افزایش پیدا خواهد کرد.

مشخصه‌های فنی نسل جدید سری Vertex ترینا سولار

سری جدید Vertex برپایه ویفرهای با عرض ۲۱۰ میلی‌متر، فن‌آوری مولتی باسبار و چینش سلول‌ها به‌صورت فشرده در کنار هم خواهد بود که حداکثر راندمان ۲۱.۲ درصد در شرایط تست استاندارد خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه: مروری بر پنل‌های خورشیدی بالای ۵۰۰ وات؛ جنگ ستارگان

ولتاژ مدار باز Vertex حدود ۴۱.۷ ولت و جریان اتصال کوتاه آن ۱۸.۴ آمپر خواهد بود. به گفته ترینا سولار،  به دلیل کاهش در هزینه کابل‌کشی، فندانسیون و سازه دیگر هزینه‌های زیرساختی ، استفاده از پنل‌های خورشیدی سری Vertex منجر به کاهش هزینه‌های سیستم خورشیدی به میزان ۰.۰۱۴ دلار به ازای هر وات خواهد شد. این امر باعث کاهش ۲ تا ۳ درصدی هزینه هم‌ترازشده انرژی نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک (LCOE)، خواهد شد.

منبع: تریناسولار

نظر شما درباره این مطلب مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشر و بازنشر تمامی مطالب در سایت و فضای مجازی تنها با درج آدرس www.iransolarmag.com مجاز است.